Simplicity a minimalismus jsou IN

autor: | 30. 01. 2024 | Nezařazené | 0 komentářů

Náš životní prostor dobývají nové pojmy. Žijeme čím dál tím víc složitější životy, toužíme po jednoduchosti a štěstí, ale moc se nám do toho skutečně nechce. Jsme obklopeni věcmi a obdivujeme prázdný prostor. Vzýváme jednoduchost a máme rádi krajky. Svět je plný rozporů, svět designu a architektury taky.

Při tvorbě těchto stránek jsem byl dlouho v zajetí grafiky, obrázků, fotografií, barev, až jsem to vše hodil do koše. (Taky mi syn František poslal dobrou inspiraci: perfectmotherfuckingwebsite.com.)

Budu se snažit udržet vše na uzdě a dávat vám informace bez zbytečných kudrlinek. Stejně tak tento web, jednoduchost, přehlednost stačí.

Pokud řešíte či realizujete projekt, jistě vám všichni opakují mantry „funkcionalismus“ –  „minimalismus“ –  „prostor“ – „umění“. Máte toho plnou hlavu ze školy, od známých, od architektů. Ale co s tím?

Nejdřív začněte zkoumáním nejbližšího okolí a zkuste definovat, co a kde se vám líbí, kde rádi sedíte a popíjíte kafe, foťte si tyto momenty a rozebírejte je. Pak je můžete aplikovat do prostoru kolem sebe, do věcí, které tvoříte nebo chcete mít. Je to jako jídlo, které vám chutná bez ohledu na restauraci, jako oděv a boty, které rádi nosíte doma či na zahradu.

To je tajemství dobrého designu a architektury – je odrazem našeho života, protže my (já, ty…) s ním žijeme.

Židlí jsou desetitisíce, stovky mají ocenění, ale jak najít tu, která bude jen pro vás? BTW o sezení vím hodně, seděl jsem při práci na super sofistikovaných strojích na sezení a nejraději mám sto let starou židli s područkami firmy Thonet. Nedá se nastavovat, neujíždí mi po kolečkách, a když mne bolí zadek či záda, tak mne nechá vstát a protáhnout.

Jak jste na tom vy? Máte kolem sebe to, po čem toužíte? Tvoříte takové věci a prostory?

0 komentáøù

Pøidat komentáø

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *