Služby

Nejste si jisti svými znalostmi? Potřebovali byste zkontrolovat návrh, projekt, záměr? Chcete nezávislý pohled na věc? Ne vše vyřeší AI, ne vše najdete na YouTube.

Mentoring

Studujete, učíte se, pracujete jako junior designér? Chystáte se na přijímací pohovor nebo talentovou zkoušku? Potřebujete pravidelné konzultace, studijní materiály. Nebo se chcete jen zlepšit a dohnat to, co jste zapomněli nebo čemu jste nevěnovali pozornost?

Mentoring jsou pravidelná setkání učitele – mentora se studentem. Je to dlouhodobý vztah budovaný na vzájemné důvěře, že student skutečně chce vědět a umět víc.

Mentor by měl nechat studenta tvořit a vést ho postupnými konkrétními kroky dál. Tento způsob vzdělávání tu byl vždy, ostatně dodnes mi zní v uších slova mého mentora „Pane kolego, já bych to zkusil ještě takto…“

Supervising

Chystáte, zpracováváte, zadáváte projekt? Chcete stavět a nevíte, co vlastně chcete? Jste investor/developer a chcete mí opravdu kvalitní stavbu. Děláte design nového produktu a nevíte, jak moc je to dobré. Okolí vám často lichotí, ale je to pravda nebo podbízení? Nejste si jisti a chtěli byste nezávislý postřeh nebo posudek?

Supervising začíná záměrem a přes projekt, modelování a výsledný produkt nebo stavbu končí zkušebním provozem a úspěšným testováním. Často stojí nemalé peníze a při tom jejich výše nezaručuje kvalitu. Chcete-li posoudit návrh designu, nového bydlení, kanceláří či komplexního řešení, je dobré mít cizí pohled na věc. Ergonomie, normy, Syndrom nemocných budov (SBS) – to vše lze vyhodnotit a předejít negativním důsledkům.

Je jedno na jaké pozici v procesu navrhování jste: úředník, investiční pracovník, finančník, investor, developer či „jen“ hlava rodiny. Jde o to, že chyby v záměru se promítnou do projektu a ty se dál kopírují i do realizace. Je jedno, jestli jde o židli, bytový interiér nebo komplex administrativních prostor či školu. Supervising je prevence, ne vždy dokonalá, ale prevence.

Konzultace

Samozřejmě možná chcete jen něco málo konzultovat. Kvalitní konzultace není jen čas strávený Face-to-Face, ale znamená přípravu, a konkrétnost. I v životě člověk potřebuje radu a takové ty obecné mu moc nepomůžou.

Konzultace je oboustranné hledání řešení. Proto se obě strany musí na ně připravit a společně hledat. Na rozdíl od Poradenství, kde dostanete jen radu a dělejte si s ní co chcete.

Např. můžeme prokonzultovat způsob, kvalitu a intenzitu osvětlení v daném prostoru. Od druhu zdrojů, jejich barvu, vliv na naše zdraví apod. a můžeme vám získat potřebné znalosti. Výsledkem bude odborné doporučení a je na vás, jestli ho chcete akceptovat.

Postup

  • vstupní konzultace – stanovení problému, nástin řešení – 15 min. je zdarma v případě pokračování
  • zaplacení poplatku formou zálohy (minimálně 50 – 75% celkové ceny)
  • příprava mentora/lektora
  • vlastní dialog Face-to-Face v online prostoru
  • zpracování dohodnutých materiálů, závěrečné zprávy a pod.
  • feedback lektora i studenta, případně udělení osvědčení o absolvování
  • finální vyúčtování